صنعت لاستیک

یکی از کالاهایی که در کشور ما بعنوان کالایی استراتژیک شناخته می شود، لاستیک است. و در کنار آن روانکارهای صنعت لاستیک نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. در این بخش ابتدا، صنعت لاستیک کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در ادامه، روانکارهای مرتبط با این حوزه معرفی خواهد شد.

صنعت لاستیک به همین دلیل یکی از مهم ترین صنایع موجود در کشور می باشد که با صنایع پتروشیمی و خودرو در ارتباطی مستقیم می باشد. همچنین وجود امکان صادرات به کشورهای منطقه خاورمیانه نیز یکی دیگر از دلایل توجیه پذیر بودن تاسیس این صنعت در ایران است. تعداد افراد شاغل در این صنعت طبق آمارهای رسیده، بیش از ۱۶ هزار نفر می باشد. همین طور با بررسی زنجیره ارزش صنعت خودروسازی نیز به نقش مهم صنعت لاستیک پی می بریم. یکی دیگر از صنایعی که مستقیماً با این صنعت درگیر است، بخش حمل و نقل می باشد که توسعه اقتصادی در گرو اهمیت دادن به هردوی این موارد می باشد.

در زمینه تکامل تایر می توان اظهار داشت که این روند از لاستیک های چوبی و فلزی آغاز شده، سپس در سال ۱۸۴۴ لاستیک برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت و آج تایر نیز کم کم به آن اضافه گردید. تایرهای مشبک نیز سالها بعد به بازار آمدند که کمتر از میزان انتظار مورد اقبال عمومی قرار گرفتند. در سال ۱۸۸۸ دانلپ تایر بادی را اختراع نمود و درنهایت می توان سال ۱۹۳۰ را سال شروع استفاده رسمی از لاستیک های نوین بحساب آورد. تایرها با ساختار نخ سیمی در داخل آن نیز در ۱۹۳۹ معرفی شد و سپس نوبت به لاستیک های رادیال سیمی و تمام سیمی رسید.


روغن های فرایند لاستیک مورد استفاده در صنایع لاستیک، شامل موارد زیر می باشد:

روغن های پارافینیک

  • پایداری خوب اکسیداسیون و حرارتی
  • قابل استفاده در الاستومرهای EP

روغن های آروماتیک

  • مورد استفاده در لاستیک طبیعی و نئوپرن، بنزن، زایلین و …

محصولات روغن فرایند لاستیک در شرکت مهرتاش سپاهان با برندهای محصولی RINGOL 200 SERIES و RINGOL 800 SERIES تولید و عرضه می گردد.

1397 © تمامی حقوق مادی و معنوی این سايت متعلق به شركت مهرتاش سپاهان می باشد.نقل مطالب بدون ذکر لينك منبع پیگرد قانونی دارد.
English
error: Content is protected !!