صنعت حمل و نقل

روغن در صنایع حمل و نقل نقش بسزایی دارد، در این مبحث هم صنایع مختلف مورد بررسی است و هم با محصولات مرتبط با این صنعت از شرکت مهرتاش سپاهان آشنا خواهید شد.

یکی از صنایعی که نشان دهنده رشد اقتصادی یک کشور است و عاملی زیرساختی برای توسعه آن بحساب می آید همین صنعت حمل و نقل می باشد. بازای هر واحد رشد و توسعه اقتصادی، حدود 2 واحد رشد در صنعت حمل و نقل نیاز است.

این صنعت به سه حوزه عمده تقسیم می شود که شامل حمل و نقل دریایی، زمینی و هوایی می باشد.

در بخش حمل و نقل زمینی، که خود به تنهایی حدود 85 درصد جابجایی بار و مسافر را بر عهده دارد به دو زیر دسته دیگر گروه بندی می شود:

  • حمل و نقل جاده ای
  • حمل و نقل ریلی

در بخش حمل و نقل جاده ای، در حدود سال 1394 بخش خصوصی بیشترین میزان را به خود اختصاص داده و بعد از آن تعاونی ها و ارگان های دولتی جای می گیرند. در بخش ریلی، یکی از مزایای این حوزه بر حوزه جاده ای، ضرفه جویی در گازویییل بوده که چیزی بیش از 9.5 میلیارد دلار صرفه جویی در پی دارد. میزان مصرف سوخت در حالت جاده ای حدود متوسط، 32 لیتر و برای حوزه ریلی، حدود 6.5 لیتر است. سازگاری با محیط زیست نیز مزیت دوم در این حوزه اخیر است.

واما دسته دوم، حمل و نقل هوایی می باشد.

یکی از مطمئن ترین روش های حمل است و شامل خدمات فرودگاهی برای انتقال بار در داخل و حوزه بین الملل می باشد.

دسته بعدی، حمل و نقل دریایی است. بیش از 86% از تجارت بین الملل را شامل می شود.

بر اساس سند چشم انداز 20 ساله، سهم حمل و نقل ریلی به حدود 30% بایستی برسد که نیازمند احداث 1000 کیلومتر راه آهن است. یعنی حدود 20 میلیون مسافر بایستی در این حوزه افزایش یابد. ولی در بخش حمل و نقل جاده ای، چنین چشم انداز و حتی چارچوب خاصی وجود ندارد.

بدلیل اهمیت این صنعت و در ادامه بحث اهمیت روغن در صنایع حمل و نقل شرکت مهرتاش سپاهان محصولات روانکاری و شیمیایی را برای این حوزه اختصاص داده است:

1400 © تمامی حقوق مادی و معنوی این سايت متعلق به شركت مهرتاش سپاهان می باشد.نقل مطالب بدون ذکر لينك منبع پیگرد قانونی دارد.
English