تحقیق و توسعه

تحول و توسعه

شرکت مهرتاش سپاهان با بهره گیری از منابع خارجی جهت فرآیندهای داخلی کسب و کار، استقرار مدیریت کیفیت جامع (TQM)، پذیرش اصل تغییر و تحول و پرهیز از روش های سنتی و کلیشه ای در حل مسائل جدید سازمانی، نهادینه نمودن مفهوم ارزش های سازمان در کلیه فعالیت های سازمانی و بهینه کاوی و الگوبرداری از عملکرد سازمان های موفق در عرصه کسب و کار در راستای افزایش توان رقابت پذیری از طریق ایجاد سازمانی یادگیرنده مبتنی بر اصل نوآوری در عرصه تعامل محیطی و بین المللی جهت بقا و حفظ سهم بازار و گسترش آن فعالیت دارد.

فرایند تحقیق و توسعه

 وظیفه اصلی فرآیند تحقیق و توسعه در شرکت مهرتاش سپاهان موارد زیر می باشد:

 • بهبود محصولات موجود
 • بهبود فرآیند تولید موجود
 • ایجاد محصولات جدید
 • ایجاد فرآیند تولید جدید

در این راستا با توجه به سه مشخصه­ء نونگری، نواندیشی و نوآفرینی تمام تلاش برای افزایش عملکرد و کاهش شکاف های موجود در تحقیق و توسعه را به کارگرفته  و برای تحقق بهبود مستمر و تحول گرا گام هایی مهم و اساسی برداشته ایم.

چشم انداز واحد تحقیق و توسعه

واحد تحقیق و توسعه مرجعی توانمند، خلاق و ارزش آفرین به جهت توسعه و ایجاد فرآیند و محصولات پیچیده شیمیایی و روغنی در سطح ملی و بین الملل می­باشد.

ماموریت واحد تحقیق و توسعه

واحد تحقیق و توسعه شرکت مهرتاش سپاهان رسالت اصلی خویش را برنامه ریزی، اجرا و ارزیابی پژوهش های کاربردی و توسعه و ارائه استانداردها و خدمات مشاوره در حوزه محصولات شیمیایی و روغنی به ذینفعان داخلی و خارجی می داند. این واحد با اتکاء به منابع انسانی متخصص و توانمند، و ارتقاء سطح علمی و فنی آنها، درجهت تولد دانش و فرمولاسیون محصولات پیچیده حوزه های مذکور گام می نهد. همچنین این واحد با بهره گیری از استانداردهای مدیریتی و تکنولوژی های نوین، تحقیقات خود را در جهت حفظ محیط زیست بهینه می نماید.

خلاقیت و نوآوری

امروزه شرکت ها برای افزایش قدرت رقابتی و تداوم فعالیتشان نیازمند آفرینش دانش جدید و استفاده از آن در سازمان به صورت دانش سازمانی  می باشند. تولید دانش، یادگیری و ارتقاء سطح بینش مدیران برای برانگیختن پرسنل در جهت آن از ملزومات سازمان­های رقابت پذیر در شرایط رقابتی می باشند.

شرکت مهرتاش سپاهان بوسیله شکل دادن و ارائه ایده های جدید و دارای ارزش، بکارگیری توانایی های ذهنی برای ایجاد یک فکر یا مفهوم نوین، جستجوی هدفمند و سازمان یافته ای برای تغییر در فرآیند و دستیابی به محصولات جدید تجاری به وسیله پیاده کردن و اجرای موفقیت آمیز ایده های خلاق در سازمان توانسته است گام های ماثری در راستای ایده پردازی و خلاقیت بردارد که در این ارتباط ثبت اختراع چندین محصول برای اولین بار در کشور شاهد این مدعا می باشد.

“امروزه خلاقیت و نوآوری در حکم رمز بقا و کلید موفقیت افراد و سازمان ها شناخته شده است”

شرکت مهرتاش سپاهان با تمرکز بر کیفیت و مفاهیمی چون QFD و TQM، سیستم های تضمین کیفیت، توجه به خواسته های مشتری و استفاده­ی فراگیر از ابزارهای کنترل کیفی درصدد بالا بردن کیفیت محصولات خود برآمده است. همچنین با در نظر گرفتن ویژگی های تولید ناب با حذف هر نوع فعالیت فاقد ارزش افزوده، حذف ضایعات، تشکیل تیم های چند منظوره، کاهش لایه های سازمانی، بهبود مستمر، کاهش قیمت محصول و استانداردسازی فعالیت­ها برای ارائه خدمات به مشتریان خود تلاش می­کند.

رقابت پذیری

با توجه به گسترش روز افزون فعالیت رقبا تنوع کالا و تغییرات سریع تکنولوژی در محیط کسب و کار و افزایش تقاضا متناسب با آن در بازار از سوی دیگر، سبب شده است تا مدیران و صاحبان کسب و کار به افزایش رقابت پذیری و چابکی سازمان به عنوان مهمترین نتیجه مدیریت علمی و اثربخش ترین عامل بقا و تداوم حضور موثر در بازار بیاندیشند.

شرکت مهرتاش سپاهان با توجه به عوامل موثر در رقابت پذیری همچون توسعه توانمندی های عملیاتی، بازاریابی و فناوری در راستای ارتقاء فرآیندها و محصولات تولیدی برای خلق ارزش برای مشتری، فعالیت های بسیاری را انجام داده است، همینطور دستیابی به چابکی با هدف رقابت پذیری در بازار برای تعالی و بهبود از موارد با اهمیتی است که همیشه مد نظر این شرکت بوده است.

شایستگی و انعطاف پذیری

شرکت مهرتاش سپاهان با توجه به مجموعه­ای از توانایی ها و قابلیت هایی همچون داشتن دیدگاه استراتژیک، تکنولوژی مناسب، کیفیت محصول، اثربخشی هزینه و تعدد معرفی محصولات جدید شایستگی لازم برای بهره وری مناسب از فعالیت ها در جهت رسیدن به اهداف مورد نظر را برآورده می کند. همچنین با انعطاف پذیری در چهار حوزه­­ ی حجم محصول، تنوع محصول، سازمان و فرد توانایی تولید و ارائه محصولات گوناگون و دست یابی به اهداف مختلف با منابع و تجهیزات یکسان را فراهم آورده است.

محیط زیست

سیستم مدیریتی و سازگاری زیست محیطی

 • تغییرات انرژی و اقلیم: شرح میزان استفاده الکتریسته، سوخت­های احتراقی، استفاده از انرژی­های نو، اقدامات در جهت کاهش فرآیند کاهش گازهای گل خانه ای
 • مدیریت پسماند: شرح اقدامات بازیافت زباله ها و مدیریت زباله ای خطرناک و غیر مضر
 • آب: میزان استفاده از آب، بازیافت و تصفیه فاضلاب
 • آلایندگی هوا: بررسی ذرات ارسالی به هوا و آلاینده های گوناگون
 • تعهدات زیست محیطی در قالب تدارکات شرکت: خریدهای موثر در جهت تعهدات مانند کاغذ، کامپیوتر و … بحث در مورد این ملاحظات
 • · حمل و نقل: بسته بندی و مدیریت اموال از دیگر موارد هستند.
 • توجه به زنجیره تأمین و اثبات تأمین کنندگان که به محیط زیست اهمیت می دهند ذکر شود.
 • تشویق مشتریان به رعایت اصول زیست محیطی در فعالیت های روزمره
 •  تشویق کارکنان به رعایت اصول زیست محیطی در محیط کار و منزل با هدف روتین سازی این اصل در زندگی آنان

دسته های محصولی

1397 © تمامی حقوق مادی و معنوی این سايت متعلق به شركت مهرتاش سپاهان می باشد.نقل مطالب بدون ذکر لينك منبع پیگرد قانونی دارد.
EnglishIran
error: Content is protected !!