Search

گفت و گوی مجله چیلان با آقای مهندس بابک ایرانپور مدیر عامل محترم شرکت مهرتاش سپاهان

 
گفت و گوی مجله چیلان با آقای مهندس بابک ایرانپور
مدیر عامل محترم شرکت مهرتاش سپاهان
 
صنعت کشور با تولید و بومی سازی روغن ضدآتش و روغن کمپرسور اینگرسول رند  از واردات آن بی نیاز شد.

شركت مهرتاش سپاهان عضو گروه صنعتي تاش  ، توليد كننده انواع روانكارها و مواد شيميايي صنعتي است که با ظرفيت تولید ساليانه 30 هزار تنی و منطبق با استانداردهاي  API،ASTM ، DIN و اخذ گواهينامه هاي  بين المللي ISO14001:2004،OHSAS 18001:2007,ISO9001:2008، موفق شده است خود را به عنوان یکی از معتبرترین فعالان صنعتی کشور معرفی نماید. این شرکت همچنین در سالهای 1385، 1386 ، 1391 و 1392با موفقيت در امر خودكفايي صنعتي و همچنين كيفيت برتر، به عنوان واحد نمونه صنعتي , واحد نمونه استاندارد  برگزیده شده است.
برای معرفی بیشتر این شرکت و آگاهی از تولیدات آن بویژه محصولات جدید از جمله روانکارهای پایه سنتزی، با آقای مهندس بابک ایرانپور، مدیر عامل محترم شرکت مهرتاش سپاهان به گفتگو نشستیم:

 1.       محصولات
تولیدات این شرکت شامل انواع روانکارهای صنعتی و خودرویی و مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع بزرگ کشور از جمله سیمان،صنایع نظامی،لوله و پروفیل سازی،خودروسازی،نساجی و همچنین صنایع فولاد و نیروگاهی می باشد و البته استراتژی شرکت،از ابتدا مبتنی بر خودکفایی و تولید داخلی مواد وارداتی بوده است.
از تولیدات جدید این شرکت،بایستی به روانکارهای پایه سنتزی یا همان پایه گروه پنج روانکارهااشاره نمود که با استفاده از این پایه ها، می توان انواع روانکارهای سنتتیک مورد نیاز صنایع داخلی را تولید و از واردات آنها بی نیاز ساخت که دو نمونه از مهمترین آنهاروغن های هیدرولیک ضد آتش HFDUبا برند تجاری FIREOL HFDUو روغن کمپرسور مخصوص کمپرسور های اینگرسول رند (Ingersollrand) با برند تجاری Comprol PGSبوده که خوشبختانه پس از تایید نمونه آزمایشگاهی،به مرحله تولید انبوه صنعتی با کیفیت بسیار بالا و مصرف در صنایع بزرگ کشور رسیده است.
2.      مزایای رقابتی نسبت به محصولات داخلی و خارجی
مهندس ایرانپور در ادامه از مزایای محصولات جایگزین شده با نوع مشابه خارجی می گوید: تولید چنین  محصولاتی برای کشور، علاوه بر ایجاد اشتغال و جلوگیری از خروج ارز ،مزایای دیگری از قبیل دسترسی آسانتر ، خدمات پس از فروش بهتر با توجه به بومی بودن تولید کننده و قطعاًقیمت مناسب تر را برای خریدار و صنایع داخلی مي تواند به همراه داشته باشد.
3.     فعالیت های صادراتی و سابقه کار
شرکت مهرتاش سپاهان همچنین انواع روانکارهای صنعتی و موتوری تولیدی خود را از سال 1389 به کشورهای حوزهCIS از جمله گرجستان، قزاقستان و ... و کشورهای کانادا ، عراق، چین و برخی دیگر کشورها صادر می کند.
 
4.     پیام مدیر عامل
آقای مهندس ایرانپور در آخر با شاره به شرایط پيش آمده براي كشور عزيزمان و نوید گسترش روابط تجاری با کشورهای صاحب تکنولوژی دنیا، نسبت به بهبود فضای تولیدی کشور ابراز امیدواری نمود و گفت : امید است سختی و رنجی که در طول تحریم های ظالمانه به صنایع داخلی کشور تحمیل شد، فراموش نشود و حمایت از تولیدات داخلی با کیفیت بالا توسط صنایع مادر و معظمی چون فولاد، بصورت عملی محقق گردد ودر اولویت برنامه همه مدیران محترم و دلسوز صنایع کشور قرار گیرد.
 
 

   1394/10/12 08:59

.
.
.